Doe mee met de BE-Alert test op donderdag 1 oktober

vrijdag 25 september 2026
Op donderdag 1 oktober test onze gemeente het waarschuwingssysteem BE-Alert. Met BE-Alert kan de overheid jou snel verwittigen als er een noodsituatie is, zoals een brand of overstroming. Alle 4.980 ingeschreven Balenaars krijgen die dag een testbericht. Wil je ook meedoen? Schrijf je dan gratis in.

Schrijf je hier in

Met BE-Alert kunnen lokale, provinciale en nationale overheden burgers waarschuwen bij gevaar. Dat kan gaan van grote branden en overstromingen tot stroompannes of chemische ongevallen. Inwoners en mensen die zich op dat moment in het getroffen gebied bevinden, krijgen duidelijke instructies. Bijvoorbeeld: “Sluit ramen en deuren”.  

Als je dat wil, kan je er ook voor kiezen om minder dringende meldingen te krijgen over bv. onvoorziene wegenwerken in je buurt of wijzigingen in de afvalophaling. 

Altijd en overal verwittigd 

Je kan een BE-Alertbericht krijgen via sms, een gesproken bericht op je vaste telefoonlijn en/of een e-mail. De overheid kan berichten op twee manieren sturen. Ofwel registreer je je thuis- én werkadres en krijg je een waarschuwing als er in de buurt iets gebeurt. Anderzijds kan je ook een melding krijgen op basis van je specifieke locatie. Iedereen in een bepaald gebied krijgt dan een waarschuwing. Bijvoorbeeld als er een incident is als je een dagje aan zee of op een festival bent. 

Test op 1 oktober 

Op donderdag 1 oktober organiseren veel gemeenten in België een grote test van BE-Alert. Ook Balen doet mee. Alle ingeschreven inwoners krijgen dan dit testbericht: 

“BE-Alert gemeente Balen. Dit is een test. Geen reactie vereist. Motiveer ook vrienden en familie om zich in te schrijven op www.be-alert.be.” 

Registreer je of update je gegevens 

Wil je bij een noodsituatie een bericht krijgen? Dan moet je je eerst gratis registreren op www.be-alert.be. Vul zeker je gsm-nummer in. Heb je geen internet? Dan kan je je inschrijven aan de balie van het gemeentehuis. 

Ben je al ingeschreven? Controleer dan of je gegevens nog juist zijn. Je kan tot vijf adressen registreren, bv. je werkplek of het huis van je (groot)ouders. Zo blijf je ook op de hoogte als er daar iets gebeurt. 

Nieuwsoverzicht
BE-Alert

Contact

Veiligheid

Open vandaag: 9u - 12u
adres
Vredelaan 12490 Balen
tel.
014/74 41 81
e-mail
veiligheid@balen.be

Deel deze pagina

Naar top