Workshops ecologische teelt van fruitbomen razend populair

donderdag 19 maart 2026
De cursusreeks 'ecologische teelt van fruitbomen' blijkt een schot in de roos. Door de grote interesse zijn er ondertussen al extra sessies ingepland. Wie nog wil deelnemen, wacht best niet te lang: verschillende momenten zijn intussen al volzet.

Schrijf je hier in

De workshops richten zich op iedereen met interesse in fruitbomen: van inwoners die een boom bestelden via het project '1.001 Bomen' of extra plantgoed aankochten via 'Behaag onze Kempen', tot wie al fruitbomen in de tuin heeft staan.

De eerste twee lessen zijn intussen achter de rug. Tijdens de eerste les lag de focus op theorie. Deelnemers leren hoe ze de juiste boom kiezen voor hun tuin en hoe ze ziekten en plagen op een natuurlijke manier kunnen voorkomen. In de tweede les, rond aanplanten en wintersnoei, gingen ze actief aan de slag met snoeitechnieken en kregen ze bijkomende inzichten over onder meer enten, boomvorm en bescherming tegen vorst.

De derde les behandelt zomersnoei en boomzorg, met aandacht voor biodiversiteit, natuurlijke vijanden en het herkennen en aanpakken van ziekten.

Door het grote succes werden extra sessie toegevoegd, ook die workshops waren snel volzet. Alleen voor zaterdag 8 augustus (10u-12u) zijn er nog plaatsen. Inschrijven voor die workshop kan je hier doen.

Nieuwsoverzicht
Snoeien fruitbomen

Contact

Milieudienst

Open vandaag: 9u - 12u en van 16u - 19u
adres
Vredelaan 12490 Balen
tel.
014/74 40 90
e-mail
milieudienst@balen.be

Deel deze pagina

Naar top